Južnoafriški čuvaj za preprečevanje divjega lova po temi pregleduje prostor za živali glede premikanja. "Še vedno se učim, kako se odzvati v različnih situacijah. Vedno imejte malo dvoma," svetuje Gulshan. Posneto s fotoaparatom Canon EOS 5D Mark III (ki ga je zdaj nasledil Canon EOS 5D Mark IV) z objektivom Canon EF 35mm f/1.4L USM (ki ga je zdaj nasledil Canon EF 35mm f/1.4L II USM) pri 1/80 s, f/1,4 in ISO 3200. © Gulshan Khan
Roke se tesno oprimejo vrtiljaka v barvi sladkarij, obraz sije od navdušenja, hidžab se dviguje kot ogrinjalo superjunaka. To ni tipična podoba mlade muslimanske deklice, in ravno zato je ena izmed najljubših fotografij Canonove ambasadorke Gulshan Khan. "Muslimani, zlasti ženske in dekleta, niso vedno prikazani kot odprta človeška bitja, kakršna v resnici smo. Uporabljam besedo 'mi', ker je to tudi moja skupnost," pojasnjuje južnoafriška fotoreporterka. "Na slikah z afriške celine vidimo toliko trpljenja in poudarjanja razlik. In tukaj je to dekle tako polno veselja, fotografirano z dostojanstvom."
Gulshanin primer nas spominja, kako velik vpliv imajo fotografije. Slike, ki jih ustvarite, lahko ohranijo enodimenzionalne poglede na svet ali pa razkrijejo nekaj več. To še posebej velja za fotografiranje drugih kultur ali skupnosti, ki niso vaše, ne glede na to, ali je to v soseski za vogalom ali kje, do koder ste morali prepotovati več tisoč kilometrov. Za Gulshan je to del službe. Kot neodvisna fotoreporterka, katere delo je bilo objavljeno v publikacijah National Geographic, The New York Times in The Guardian, in nekdanja samostojna sodelavka agencije Agence France Presse (AFP) Gulshan redno fotografira ljudi in kraje v svoji domovini in zunaj nje. Razlaga, kako lahko ustvarite osupljive, a občutljive kulturne fotografije.